Hodnocení knihy Náhled e-knihy:

PDF

Epub
Pro půjčování e-knih musíte být přihlášeni.
Jak si půjčit e-knihu?

Zadrátovaný svět : pátrání po rodinném tajemství z holokaustu /

Autor románu již vyrostl v míru ve svobodné Americe. Mrazivý příběh jeho židovských prarodičů, kteří prošli hrůzami koncentračních táborů Majdanek, Osvětim, Bergen-Belsen a prožili hrůzy druhé světové války, ho však nutil po deset let sbírat informace a zlomky příběhů, aby mohl poskládat co nejvěrně...

Full description

Main Author: Lederman, Noah, 1981-
Other Authors: Fuksa, Vladimír
Format: eBook
Language: Česky
Published: Brno : BizBooks, 2018
Edition: 1. vydání
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Autor románu již vyrostl v míru ve svobodné Americe. Mrazivý příběh jeho židovských prarodičů, kteří prošli hrůzami koncentračních táborů Majdanek, Osvětim, Bergen-Belsen a prožili hrůzy druhé světové války, ho však nutil po deset let sbírat informace a zlomky příběhů, aby mohl poskládat co nejvěrnější historický obraz kořenů jeho rodiny. Pátrání po rodinném tajemství z holokaustu doplňují autentické fotografie z archivu autorovy rodiny a osobní životní příběhy znovu oživují neuvěřitelnou krutost nacistické perzekuce.
Mladý americký spisovatel se vrací zpět do historie své rodiny, aby vypátral a vylíčil minulost svých židovských prarodičů pocházejících z Polska a vystavených nacistickému běsnění v období druhé světové války.
Item Description: Přeloženo z angličtiny
Physical Description: 240 stran, 16 nečíslovaných stran obrazových příloh : ilustrace, portréty ; 22 cm
ISBN: 978-80-265-0730-7